Renovace kabelek

Když už nemůžete nosit svou oblíbenou kabelku, protože na sobě má velké defekty, je to vždy veliká škoda. Obzvlášť proto, že luxusní kabelky jsou kvalitně dělané a ačkoli se mohou odřít nebo umazat, nositelné by mohly být dalších mnoho let. Pokud je kabelka ve špatném stavu, jedná se často pouze o problém estetický, jelikož kabelky mají obvykle velmi dobrou konstrukci a dlouhou životnost.

V případě kabelek za desetitisíce se tak jistě vyplatí nechat kabelku profesionálně zrenovovat a zacelit odřené rohy, sjednotit barvu, případně nechat zmizet oděrky či obarvení od džínů.

Do renovace luxusních kabelek jsme se pustili především se snahou oživit úžasné vintage kousky – třeba nesmrtelné Chanel Flap Bag. Také nám bylo líto nových kabelek, které neopatrným zacházením a také z důvodu používání stále tenčích kůží při výrobě brzy získávají trhliny na těch nejexponovanějších místech.

Své techniky stále vyvíjíme a v současné době již slavíme patrné úspěchy s renovací právě té úžasně jemné a také choulostivé jehněčí kůže. Používáme speciální barvy s pigmenty, které vytvoří tenkou hladkou vrstvičku, aniž by narušily strukturu a charakter kůže. Částečně se do materiálu vpijí, vrchní vrstvu ale krásně barevně sjednotí a uhladí. Při renovaci nanášíme více tenoučkých vrstev, tam, kde je potřeba a je kůže výrazně odřená, se nanáší vrstev mnoho. Zde již povrch získává nový jednolitý hladký vzhled. Problém není ani zacelení odřených rohů, či trhlin kůže.

Nejlepšího efektu dosahuje renovace u jehněčí kůže černé barvy (Chanel, Dior). Velmi těžký úkol při renovaci zboží je totiž docílit mícháním připravených pigmentů přesného odstínu barvy. V některých případech lze barvu na žádost i změnit, to už je ale velký zásah, který s sebou může nést svá rizika.

V rámci renovace je zboží vždy také impregnováno, což mu prodlouží životnost.

V případě zájmu o renovaci se na nás obraťte a zašlete nám kvalitní fotografie zboží, kterého by se renovace týkala.

Cena běžné renovace se pohybuje v rozmezí 1000 – 5000 Kč. Záleží na velikosti, barvě a stavu kabelky.